Lista participanților la Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori, 3-7 august 2014, Târgoviște

Nr.crt. Nume şi prenume elev Clasa Limba de concurs Unitatea de învăţământ / localitatea Judeţul
1 BÂLC G. HOREA 8 Română ȘCOALA GIMNAZIALĂ "OVIDIU HULEA" AIUD ALBA
2 LAZĂR C. VLAD ANDREI 8 Română Școala Gimnazială nr. 5 Arad ARAD
3 RUJA R. T. FLORIN 9 Română Colegiul Naţional “Moise Nicoară” Arad ARAD
4 CANTU I. TEODORA 8 Română Şcoala Gimnazială „Mircea cel Bătrân”, Curtea de Argeş ARGEŞ
5 DIACONESCU L. RADU  8 Română Şcoala Gimnazială „Mircea cel Bătrân”, Curtea de Argeş ARGEŞ
6 BELCIU I. MIRUNA IOANA 7 Română Școala Gimnazială ”Ștefan Luchian” Moinești BACAU
7 FILIP V. EDUARD 8 Română Colegiul Naţional ”Vasile Alecsandri” Bacău BACAU
8 SALOMEA I. IOAN TEODOR 9 Română Colegiul Naţional ”Gheorghe Vrănceanu” Bacău BACAU
9 SURDU R. GEORGE BOGDAN 8 Română Școala Gimnazială ”Alexandru Ioan Cuza” Bacău BACAU
10 BĂDULESCU D. ANDREI VLAD 8 Română Colegiul Național ‘’Emanuil Gojdu’’ Oradea BIHOR
11 CRĂCIUN G. DRAGOŞ LUCIAN 8 Română Şcoala Gimnazială Nr. 4 Bistriţa BISTRIȚA NĂSĂUD
12 DUMITRU V.IONUŢ   9 Română Colegiul Naţional “Andrei Mureşanu” Bistriţa BISTRIȚA NĂSĂUD
13 TÎRLIŞAN I. IOAN  PAUL PETRU 7 Română Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Năsăud BISTRIȚA NĂSĂUD
14 BĂLĂUCĂ C. ȘTEFAN RĂZVAN 8 Română Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Botoșani BOTOȘANI
15 ROŞCA M. ŞTEFANIA 8 Română Şcoala Gimnazială Nr.7 Botoşani BOTOȘANI
16 CĂBĂL N.GEORGE 9 Română Colegiul Naţional ״Dr. I. Meşotă״ Braşov BRAȘOV
17 DUMITRESCU S. GEORGE MIHAI 8 Română Şcoala Gimnazială nr. 27  “Anatol Ghermanschi” Braşov BRAȘOV
18 RADU M. ŞTEFAN-MARIAN 8 Română Şcoala Gimnazială nr. 2  “Diaconu Coresi”  Braşov  BRAȘOV
19 ANDREI I.RADU 8 Română Colegiul Naţional “Nicolae Bălcescu” BRĂILA
20 DINU N. DANUŢ VALENTIN 8 Română Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci” BRĂILA
21 VLAD I. MIRUNA 8 Română Colegiul Naţional “Nicolae Bălcescu” BRĂILA
22 BOGZA C.VLAD MIHAI  7 Română Școala Gimnazială ”Nicolae Titulescu” BUCUREȘTI
23 CONSTANTINESCU  R. ANTONIA-MARIA 9 Română Colegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu" BUCUREȘTI
24 COTRUT M. PETRU 8 Română Liceul Teoretic International de Informatica București BUCUREȘTI
25 CRĂESCU A. CRISTINA VALENTINA 8 Română Liceul Teoretic International de Informatica București BUCUREȘTI
26 DRĂGULESCU L. ANCA 9 Română Liceul Teoretic International de Informatica București BUCUREȘTI
27 DUMITRU S. ELENA BIANCA 7 Română Școala Gimnazială nr.56 BUCUREȘTI
28 ENICĂ N. ANDREI IOAN 9 Română Colegiul Naţional  "Mihai Viteazul " BUCUREȘTI
29 FRĂSINEANU S. ANCA GABRIELA 8 Română Liceul Teoretic International de Informatica București BUCUREȘTI
30 HĂRȘAN M. OVIDIU-RĂZVAN  7 Română Colegiul Național de Informatică ” Tudor Vianu ” BUCUREȘTI
31 MATEI M. GEORGE DANIEL  8 Română Școala Gimnazială Mircea Sântimbreanu   BUCUREȘTI
32 PREDOI M. SILVIU ADRIAN 8 Română Liceul Teoretic International de Informatica București BUCUREȘTI
33 RADU O. DARIA IOANA  7 Română Școala Gimnazială "Leonardo da Vinci" BUCUREȘTI
34 OPREA I. DIANA GABRIELA   Română Școala Gimnazială ,,Sf. Apostol Andrei¢¢ Buzău BUZĂU
35 POPESCU C.V. MADALINA ELENA   Română Liceul Pedagogic ”Spiru Haret” BUZĂU
36 GOGOŞEANU O.C. MIHAELA OANA 8 Română Şcoala Gimnazială Nr. 7 Reşiţa CARAȘ-SEVERIN
37 MARIN  D. BOGDAN CONSTANTIN 8 Română Școala Gimnazială ”Nicolae Titulescu” Călărași CĂLĂRAȘI
38 VLAD  C. RADU- MIHAI 8 Română Colegiul Economic Călărași CĂLĂRAȘI
39 COROIU I.DIANA 8 Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU  HAŢIEGANU” CLUJ-NAPOCA CLUJ
40 OPREA I.ALEXANDRU DANIEL 8 Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN  OPRIŞ” TURDA CLUJ
41 PECULEAV. ALEXANDRA CRISTINA 9 Română LICEUL TEORETIC “ONISIFOR GHIBU” CLUJ-NAPOCA CLUJ
42 CALILA T.HAKAN 8 Română Colegiul Naţional “Mircea cel Bătrân” Constanţa CONSTANȚA
43 IONIȚĂ  G. ALEXANDRU 9 Română Liceul Teoretic “Ovidius” Constanţa CONSTANȚA
44 MOROȘANU  S. CĂTĂLIN CRISTIAN       7 Română Liceul Teoretic „Lucian Blaga” Constanța CONSTANȚA
45 NEAGOE V.DAN- MIRCEA 8 Română Şcoala Gimnazială Nr. 16 Constanța CONSTANȚA
46 NEDELCU  N. IOANA TEODORA 8 Română Liceul Teoretic  “Ovidius” Constanţa CONSTANȚA
47 POPA  L.ANDREI CĂTĂLIN 8 Română Liceul Teoretic  “Ovidius” Constanţa CONSTANȚA
48 PRODAN G. C. GEORGE PANTELIMON 8 Română Şcoala Gimnazială Nr. 28 „Dan Barbilian” Constanţa CONSTANȚA
49 SZABÓ L. RICHÁRD 8 Maghiară Liceul Teoretic „Mikes Kelemen”, Sf. Gheorghe COVASNA
50 BRĂNESCU V. IOANA 9 Română Colegiul Naţional “Ienăchiţă Văcărescu’’ Târgovişte DÂMBOVIȚA
51 GHEORGHIU C.FL. CĂTĂLIN 8 Română Colegiul Naţional ,,Ienăchiţă Văcărescu’’ Târgovişte DÂMBOVIȚA
52 LĂZĂRESCU I. IOAN SEBASTIAN 9 Română Liceul Tehnologic ,,Aurel Rainu’’ Fieni DÂMBOVIȚA
53 MIRESCU C.TEODOR RĂZVAN 9 Română Liceul  Teoretic ,,I.C.Vissarion’’ Titu DÂMBOVIȚA
54 TONE V.M. ALEXANDRA RALUCA 8 Română Şcoala Gimnazială ,,I.Al.Bratescu Voinesti” Târgovişte DÂMBOVIȚA
55 CĂPĂȚÎNĂ OVIDIU GABRIEL 9 Română Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova DOLJ
56 ROMANESCU RADU GEORGE 8 Română Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova DOLJ
57 STĂNĂȘEL ELENA-MĂDĂLINA 8 Română Şcoala "N.B.Locusteanu" Leu DOLJ
58 CORLEANCĂ S. DRAGOŞ 8 Română Colegiul Naţional ,,Vasile Alecsandri”, Galaţi GALAȚI
59 HĂU A. M. ALEXANDRU 8 Română Şcoala Gimnazială Nr. 29, Galaţi GALAȚI
60 PALAGĂ G. VICENŢIU OCTAVIAN 8 Română Colegiul Naţional ,,Alexandru Ioan Cuza”, Galaţi GALAȚI
61 PENCIU M. ANDREI ALEXANDRU 8 Română Şcoala Gimnazială Nr. 7, Giurgiu GIURGIU
62 COJOCARU C.ADRIAN COSMIN 8 Română Şcoala Generală.”Constantin Săvoiu”Tg.Jiu GORJ
63 MITOI SORANA 8 Română Şcoala Generală.”Constantin Săvoiu”Tg.Jiu GORJ
64 NEGREA C.TEODORA GEORGIANA 9 Română Colegiul Naţional “Tudor Vladimirescu”Tg.Jiu GORJ
65 LŐRINCZ A. BARNA-ATTILA 8 Maghiară Liceul Tehnologic Sövér Elek Joseni HARGHITA
66 SELYEM P. ANDREA 9 Română Liceul Teoretic Sf. Nicolae Gheorgheni  HARGHITA
67 OIEGAR C. V. RUXANDRA 8 Română Şcoala Gimnazială „Andrei Şaguna" Deva HUNEDOARA
68 RETEGAN R. CĂTĂLIN-CRISTIAN 8 Română Colegiul Economic „Emanuil Gojdu" Hunedoara HUNEDOARA
69 GĂZDARU L. IULIA DIANA 8 Română Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia IALOMIȚA
70 COZMA G. TUDOR CRISTIAN 8 Română Colegiul Național „Emil Racoviță” Iași IAȘI
71 DIACONU P. CRISTIANA DIANA 9 Română Colegiul Național „Emil Racoviță” Iași IAȘI
72 OLTEANU L. DRAGOŞ MIHAI 8 Română Colegiul Național Iași IAȘI
73 STRUGARU C.P. IRINA MĂLINA 8 Română Colegiul Național Iași IAȘI
74 NEAȚĂ G. MARIUS NICOLAE 8 Română Şc. Gimnazială nr.1 Buftea ILFOV
75 PINTE S.L.  BOGDAN   Română Colegiul Național "Gheorghe Șincai ", MARAMUREȘ
76 POP A.I. VLAD   Română Colegiul Național "Gheorghe Șincai MARAMUREȘ
77 TEMIAN I.O. MARIA CARMEN   Română Colegiul Național "Gheorghe Șincai ", MARAMUREȘ
78 ȘURCĂ C. ADELA BIANCA 7 Română Şcoala gimnazială ,,Mihai Viteazu”, Strehaia MEHEDINȚI
79 BATHORI ZS. ARTHUR MAXIMILIAN 8 Română Școala Gimnazială ,,Romulus Guga,, Târgu Mureș MUREȘ
80 DORDEA N. VLAD OLIMPIU 8 Română Colegiul Național "Alexandru Papiu  Ilarian" Târgu.Mureș MUREȘ
81 LEONTICĂ T. SEBASTIAN 8 Română Şcoala Gimnazială Nr.3 Piatra Neamţ NEAMȚ
82 MUNTEANU I. ANA MARIA 8 Română Şcoala Gimnazială Nr.2 Piatra Neamţ NEAMȚ
83 DUMITRU LAVINIA 8 Română Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu” Slatina OLT
84 GHERGHINA P. RAREŞ 8 Română Şcoala Gimnazială Nr. 1 Balş OLT
85 ALEXIU T. ALEXANDRA 8 Română Colegiul Naţional  “Mihai  Viteazul” Ploieşti PRAHOVA
86 DINU M. CRISTIAN 8 Română Colegiul Naţional  “Mihai  Viteazul” Ploieşti PRAHOVA
87 IORDACHE N. BIANCA ALEXANDRA 9 Română Colegiul Naţional  “Mihai  Viteazul” Ploieşti PRAHOVA
88 BICAN IULIA 7 Română ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" ZALĂU SĂLAJ
89 BRĂBAN ANDRA 9 Română COLEGIUL NAȚIONAL ”SIMION BĂRNUȚIU” ȘIMLEU SILVANIEI SĂLAJ
90 CRISTE DENIS LORIN 8 Română LICEUL TEHNOLOGIC  "O. GOGA" JIBOU SĂLAJ
91 OLAHUT ALEXANDRA MARIA 7 Română ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" ZALĂU SĂLAJ
92 DRĂGOIU N. RAUL IOAN 8 Română COLEGIUL NAȚIONAL ”SAMUEL von BRUKENTHAL” SIBIU SIBIU
93 LUPEAN V. SEBASTIAN TEODOR 8 Română COLEGIUL NAŢIONAL ''GHEORGHE LAZĂR'' SIBIU SIBIU
94 DUMISTRĂCEL V. ALEXANDRA 8 Română Şcoala  Gimnazială ,,Miron Costin” Suceava SUCEAVA
95 IVAN C. LAVINIA 8 Română Şcoala  Gimnazială ,,Miron Costin” Suceava SUCEAVA
96 SANDU  I.  ANASTASIA 8 Română Şcoala  Gimnazială ,,Miron Costin” Suceava SUCEAVA
97 STASI  C. MARIA CRISTINA 8 Română Colegiul Naţional “Petru Rareş” Suceava SUCEAVA
98 GHERGHE  C. ELA 8 Română Şcoala Gimnazială “Mihai Viteazul“ Alexandria TELEORMAN
99 GUDEI C. ALINA ALEXANDRA 8 Română Şcoala Gimnazială " Ştefan cel Mare" Alexandria TELEORMAN
100 BANU-TĂRAN G.PAUL CRISTIAN 8 Română Liceul Teoretic ,,William.Shakespeare” Timișoara TIMIȘ
101 ILCA F. IOAN DRAGOȘ 8 Română Şcoala Gimnazială Nr. 7,,Sfânta Maria” Timişoara. TIMIȘ
102 MOHUŢ F. ANDREI IONUŢ 9 Română Liceul Teoretic „Grigore Moisil „ TIMIȘ
103 AILIOAIEI C. E. TUDOR CĂLIN 7 Română Şcoala Gimnazială “Mihail Sadoveanu” Vaslui VASLUI
104 MARICIUC V. CECILIA 8 Română Şcoala Gimnazială “Mihail Sadoveanu” Vaslui VASLUI
105 BRABETE C. CONSTANTIN ADRIAN 8 Română Colegiul Național Mircea cel Bătrân, Râmnicu Vâlcea VÂLCEA
106 PĂNOIU I. IONUŢ RAUL 8 Română Şcoala Gimnazială Ion Gheorghe Duca, Râmnicu Vâlcea VÂLCEA
107 DAVID A. CONSTANTIN 8 Română Liceul Tehnologic ”Al.I.Cuza” Panciu VRANCEA
108 PAVEL C.  IOSIF 9 Română Colegiul Naţional Unirea Focşani VRANCEA