Rezultate

Nr.crt Nume şi prenume elev Clasa Unitatea de învăţământ / localitatea Judeţul Punctaj teorie Biologie Punctaj teorie Chimie Punctaj teorie Fizică  Oficiu teorie Punctaj TOTAL TEORIE Punctaj practică Biologie Punctaj practică  Chimie Punctaj practică  Fizică  Oficiu practică Punctaj TOTAL PRACTICĂ PUNCTAJ TOTAL PREMIU
1 Cozma G. Tudor Cristian 8 Colegiul Național „Emil Racoviță” Iași Iași 30,00 24,50 19,25 10,00 83,75 25,00 30,00 10,00 10,00 75,00 158,75 PREMIUL I
2 Lăzărescu I. Ioan Sebastian 9 "Liceul Tehnologic "Aurel Rainu" Fieni Dâmbovița 26,50 24,50 7,50 10,00 68,50 28,00 24,00 21,00 10,00 83,00 151,50 PREMIUL II
3 Strugaru C.P. Irina Mălina 8 Colegiul Național Iași Iași 20,00 18,25 14,50 10,00 62,75 27,00 30,00 19,00 10,00 86,00 148,75 PREMIUL III
4 Mirescu C.Teodor Răzvan 9 Liceul  Teoretic ,,I.C.Vissarion’’ Titu Dâmbovița 25,50 20,00 9,75 10,00 65,25 24,00 28,00 21,00 10,00 83,00 148,25 Mențiune
5 Bălăucă C. Ștefan Răzvan 8 Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Botoșani Botoșani 18,25 15,00 18,75 10,00 62,00 23,00 30,00 20,00 10,00 83,00 145,00 Mențiune
6 Calila T.Hakan 8 Colegiul Naţional “Mircea Cel Bătrân” Constanţa Constanța 15,50 19,75 22,75 10,00 68,00 22,00 26,00 19,00 10,00 77,00 145,00 Mențiune
7 Andrei I.Radu 8 Colegiul Naţional “Nicolae Bălcescu” Brăila 9,75 8,00 26,50 10,00 54,25 20,00 30,00 30,00 10,00 90,00 144,25 Mențiune
8 Neagoe V. Dan- Mircea 8 Şcoala Gimnazială Nr. 16 Constanța Constanța 27,50 19,00 15,50 10,00 72,00 26,00 30,00 5,00 10,00 71,00 143,00 Mențiune
9 Brănescu V. Ioana 9 Colegiul Naţional “Ienăchiţă Văcărescu’’ Târgovişte Dâmbovița 23,25 16,00 18,25 10,00 67,50 23,00 23,00 19,00 10,00 75,00 142,50 Mențiune
10 Bădulescu D. Andrei Vlad 8 Colegiul Național ‘’Emanuil Gojdu’’ Oradea Bihor 24,50 28,50 3,25 10,00 66,25 24,00 30,00 11,00 10,00 75,00 141,25 Mențiune
11 Drăgulescu L. Anca 9 Liceul Teoretic International De Informatica București București 18,50 10,50 24,25 10,00 63,25 28,00 26,00 12,00 10,00 76,00 139,25 Mențiune
12 Ruja R. T. Florin 9 Colegiul Naţional “Moise Nicoară” Arad Arad 20,25 9,75 17,50 10,00 57,50 24,00 30,00 8,00 10,00 72,00 129,50 Mențiune
13 Alexiu T. Alexandra 8 Colegiul Naţional  “Mihai  Viteazul” Ploieşti Prahova 10,50 21,00 8,00 10,00 49,50 20,00 24,00 22,00 10,00 76,00 125,50 Mențiune
14 Dumitru V.Ionuţ   9 Colegiul Naţional “Andrei Mureşanu” Bistriţa Bistrița Năsăud 23,75 16,75 3,25 10,00 53,75 24,00 26,00 10,50 10,00 70,50 124,25 Mențiune specială
15 Prodan G. C. George Pantelimon 8 Şcoala Gimnazială Nr. 28 „Dan Barbilian” Constanţa Constanța 15,75 6,25 13,00 10,00 45,00 19,00 21,50 27,00 10,00 77,50 122,50 Mențiune specială
16 Peculea D. Alexandra Cristina 9 Liceul Teoretic “Onisifor Ghibu” Cluj-Napoca Cluj 25,25 9,75 6,75 10,00 51,75 22,00 29,00 9,50 10,00 70,50 122,25 Mențiune specială
17 Pinte S.L.  Bogdan 9 Colegiul Național "Gheorghe Șincai ", Maramureș 19,75 20,50 3,75 10,00 54,00 20,00 30,00 7,50 10,00 67,50 121,50 Mențiune specială
18 Radu O. Daria Ioana  7 Școala Gimnazială "Leonardo Da Vinci" București 8,75 6,50 11,75 10,00 37,00 27,00 25,00 20,00 10,00 82,00 119,00 Mențiune specială
19 Dinu M. Cristian 8 Colegiul Naţional  “Mihai  Viteazul” Ploieşti Prahova 13,50 5,00 16,25 10,00 44,75 18,00 27,00 19,00 10,00 74,00 118,75 Mențiune specială
20 Popescu C.V. Madalina Elena 8 Liceul Pedagogic ”Spiru Haret” Buzău 20,25 13,00 4,50 10,00 47,75 26,00 27,00 8,00 10,00 71,00 118,75 Mențiune specială
21 Enică N. Andrei Ioan 9 Colegiul Naţional  "Mihai Viteazul " București 25,25 10,00 4,50 10,00 49,75 28,00 24,00 5,50 10,00 67,50 117,25 Mențiune specială
22 Stănășel Elena-Mădălina 8 Şcoala "N.B.Locusteanu" Leu Dolj 17,75 13,50 9,75 10,00 51,00 19,00 27,00 10,00 10,00 66,00 117,00 Mențiune specială
23 Diaconu P. Cristiana Diana 9 Colegiul Național „Emil Racoviță” Iași Iași 21,25 17,50 10,50 10,00 59,25 20,00 15,00 12,00 10,00 57,00 116,25 Mențiune specială
24 Olteanu L. Dragoş Mihai 8 Colegiul Național Iași Iași 22,25 11,00 6,50 10,00 49,75 23,00 27,00 6,00 10,00 66,00 115,75 Mențiune specială
25 Belciu I. Miruna Ioana 7 Școala Gimnazială ”Ștefan Luchian” Moinești Bacau 21,25 8,75 3,50 10,00 43,50 27,00 22,50 12,00 10,00 71,50 115,00 Mențiune specială
26 Iordache N. Bianca Alexandra 9 Colegiul Naţional  “Mihai  Viteazul” Ploieşti Prahova 23,75 11,00 7,75 10,00 52,50 21,00 22,00 9,00 10,00 62,00 114,50 Mențiune specială
27 Lupean V. Sebastian Teodor 8 Colegiul Naţional ''Gheorghe Lazăr'' Sibiu Sibiu 12,75 18,75 9,75 10,00 51,25 17,00 28,00 7,00 10,00 62,00 113,25 Mențiune specială
28 Romanescu George Radu 8 Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova Dolj 14,25 7,25 10,50 10,00 42,00 22,00 29,00 8,00 10,00 69,00 111,00 Mențiune specială
29 Nedelcu  N. Ioana Teodora 8 Liceul Teoretic  “Ovidius” Constanţa Constanța 21,75 17,75 4,00 10,00 53,50 27,00 14,00 5,00 10,00 56,00 109,50 Mențiune specială
30 Pop A.I. Vlad 8 Colegiul Național "Gheorghe Șincai Maramureș 8,75 12,50 18,25 10,00 49,50 13,00 29,00 7,50 10,00 59,50 109,00 Mențiune specială
31 Gudei C. Alina Alexandra 8 Şcoala Gimnazială " Ştefan Cel Mare" Alexandria Teleorman 20,25 0,00 13,75 10,00 44,00 27,00 23,00 3,00 10,00 63,00 107,00 Mențiune specială
32 Pavel C.  Iosif 9 Colegiul Naţional Unirea Focşani Vrancea 12,00 16,75 6,50 10,00 45,25 19,00 24,00 8,50 10,00 61,50 106,75 Mențiune specială
33 Frăsineanu S. Anca Gabriela 8 Liceul Teoretic International De Informatica București București 13,50 19,75 6,25 10,00 49,50 11,00 29,50 5,00 10,00 55,50 105,00 Mențiune specială
34 Oiegar C. V. Ruxandra 8 Şcoala Gimnazială „Andrei Şaguna" Deva Hunedoara 7,75 12,25 5,00 10,00 35,00 28,00 20,00 12,00 10,00 70,00 105,00 Mențiune specială
35 Constantinescu  R. Antonia-Maria 9 Colegiul Naţional De Informatică "Tudor Vianu" București 13,25 11,00 13,50 10,00 47,75 15,00 27,00 5,00 10,00 57,00 104,75 Mențiune specială
36 Mohuţ F. Andrei Ionuţ 9 Liceul Teoretic „Grigore Moisil „ Timiș 17,50 7,00 16,25 10,00 50,75 15,00 22,00 6,00 10,00 53,00 103,75 Mențiune specială
37 Ilca F. Ioan Dragoș 8 Şcoala Gimnazială Nr. 7,,Sfânta Maria” Timişoara. Timiș 11,00 10,75 12,00 10,00 43,75 21,00 20,00 8,00 10,00 59,00 102,75 Mențiune specială
38 Roşca M. Ştefania 8 Şcoala Gimnazială Nr.7 Botoşani Botoșani 7,50 7,00 18,00 10,00 42,50 21,00 22,00 7,00 10,00 60,00 102,50 Mențiune specială
39 Oprea I. Diana Gabriela 8 Școala Gimnazială ,,Sf. Apostol Andrei¢¢ Buzău Buzău 15,50 12,25 3,50 10,00 41,25 15,00 30,00 6,00 10,00 61,00 102,25 Mențiune specială
40 Temian I.O. Maria Carmen 8 Colegiul Național "Gheorghe Șincai ", Maramureș 17,25 10,25 2,75 10,00 40,25 21,00 25,00 6,00 10,00 62,00 102,25 Mențiune specială
41 Lazăr C. Vlad Andrei 8 Școala Gimnazială Nr. 5 Arad Arad 7,25 19,25 7,25 10,00 43,75 16,00 30,00 2,00 10,00 58,00 101,75 Mențiune specială
42 Cotrut M. Petru 8 Liceul Teoretic International De Informatica București București 12,25 9,00 25,00 10,00 56,25 13,00 12,00 10,00 10,00 45,00 101,25 Mențiune specială
43 Brăban Andra 9 Colegiul Național ”Simion Bărnuțiu” Șimleu Silvaniei Sălaj 17,25 18,00 5,75 10,00 51,00 17,00 17,00 6,00 10,00 50,00 101,00 Mențiune specială
44 Drăgoiu N. Raul Ioan 8 Colegiul Național ”Samuel Von Brukenthal” Sibiu Sibiu 12,00 6,00 9,75 10,00 37,75 23,00 20,00 9,50 10,00 62,50 100,25 Mențiune specială
45 Negrea C.Teodora Georgiana 9 Colegiul Naţional “Tudor Vladimirescu”Tg.Jiu Gorj 19,25 9,25 4,50 10,00 43,00 22,00 19,00 5,00 10,00 56,00 99,00  
46 Filip V. Eduard 8 Colegiul Naţional ”Vasile Alecsandri” Bacău Bacau 20,50 5,75 8,50 10,00 44,75 18,00 20,00 6,00 10,00 54,00 98,75  
47 Corleancă S. Dragoş 8 Colegiul Naţional ,,Vasile Alecsandri”, Galaţi Galați 17,75 12,00 2,75 10,00 42,50 21,00 25,00 0,00 10,00 56,00 98,50  
48 Gherghe  C. Ela 8 Şcoala Gimnazială “Mihai Viteazul“ Alexandria Teleorman 9,50 16,50 2,50 10,00 38,50 16,00 27,00 7,00 10,00 60,00 98,50  
49 Coroiu I.Diana 8 Şcoala Gimnazială „Iuliu  Haţieganu” Cluj-Napoca Cluj 11,25 9,75 4,50 10,00 35,50 17,00 30,00 5,00 10,00 62,00 97,50  
50 Oprea I.Alexandru Daniel 8 Şcoala Gimnazială „Ioan  Opriş” Turda Cluj 14,50 4,00 9,75 10,00 38,25 17,00 21,00 9,50 10,00 57,50 95,75  
51 Crăescu A. Cristina Valentina 8 Liceul Teoretic International De Informatica București București 8,75 15,75 5,25 10,00 39,75 17,00 25,00 3,00 10,00 55,00 94,75  
52 Szabó L. Richárd 8 Liceul Teoretic „Mikes Kelemen”, Sf. Gheorghe Covasna 6,25 3,75 15,75 10,00 35,75 16,00 17,00 16,00 10,00 59,00 94,75  
53 Gherghina P. Rareş 8 Şcoala Gimnazială Nr. 1 Balş Olt 14,00 7,25 10,50 10,00 41,75 21,00 13,00 7,00 10,00 51,00 92,75  
54 Retegan R. Cătălin-Cristian 8 Colegiul Economic „Emanuil Gojdu" Hunedoara Hunedoara 9,00 5,25 15,25 10,00 39,50 8,00 27,00 8,00 10,00 53,00 92,50  
55 Criste Denis Lorin 8 Liceul Tehnologic  "O. Goga" Jibou Sălaj 14,00 7,50 6,00 10,00 37,50 22,00 15,00 7,00 10,00 54,00 91,50  
56 Gheorghiu C.Fl. Cătălin 8 Colegiul Naţional ,,Ienăchiţă Văcărescu’’ Târgovişte Dâmbovița 9,75 11,25 8,50 10,00 39,50 16,00 24,00 2,00 10,00 52,00 91,50  
57 Pănoiu I. Ionuţ Raul 8 Şcoala Gimnazială Ion Gheorghe Duca, Râmnicu Vâlcea Vâlcea 0,00 19,25 -2,50 10,00 26,75 17,00 28,00 6,00 10,00 61,00 87,75  
58 Găzdaru L. Iulia Diana 8 Liceul De Arte „Ionel Perlea” Slobozia Ialomița 10,25 11,00 0,25 10,00 31,50 16,00 29,00 1,00 10,00 56,00 87,50  
59 Ivan C. Lavinia 8 Şcoala  Gimnazială ,,Miron Costin” Suceava Suceava 10,00 4,25 5,25 10,00 29,50 20,00 22,00 5,00 10,00 57,00 86,50  
60 Palagă G. Vicenţiu Octavian 8 Colegiul Naţional ,,Alexandru Ioan Cuza”, Galaţi Galați 13,75 4,50 20,75 10,00 49,00 16,00 4,00 5,00 10,00 35,00 84,00  
61 Popa  L. Andrei Cătălin 8 Liceul Teoretic  “Ovidius” Constanţa Constanța 8,50 1,50 4,00 10,00 24,00 21,00 21,00 8,00 10,00 60,00 84,00  
62 Tîrlişan I. Ioan  Paul Petru 7 Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Năsăud Bistrița Năsăud 1,25 12,50 3,25 10,00 27,00 10,00 30,00 7,00 10,00 57,00 84,00  
63 Moroșanu  S. Cătălin Cristian       7 Liceul Teoretic „Lucian Blaga” Constanța Constanța 18,75 2,50 3,50 10,00 34,75 28,00 6,00 5,00 10,00 49,00 83,75  
64 Vlad I. Miruna 8 Colegiul Naţional “Nicolae Bălcescu” Brăila 8,50 5,87 1,25 10,00 25,62 19,00 22,00 7,00 10,00 58,00 83,62  
65 Dordea N. Vlad Olimpiu 8 Colegiul Național "Alexandru Papiu  Ilarian" Târgu.Mureș Mureș 0,75 7,25 11,00 10,00 29,00 12,00 23,00 9,00 10,00 54,00 83,00  
66 Ioniță  G. Alexandru 9 Liceul Teoretic “Ovidius” Constanţa Constanța 10,25 -0,75 10,25 10,00 29,75 11,00 24,00 8,00 10,00 53,00 82,75  
67 Olahut Alexandra Maria 7 Școala Gimnazială "Mihai Eminescu" Zalău Sălaj 9,25 3,75 5,75 10,00 28,75 19,00 24,00 1,00 10,00 54,00 82,75  
68 Tone V.M. Alexandra Raluca 8 Şcoala Gimnazială ,,I.Al.Bratescu Voinesti” Târgovişte Dâmbovița 3,25 7,50 0,00 10,00 20,75 26,00 23,00 3,00 10,00 62,00 82,75  
69 Cantu I. Teodora 8 Şcoala Gimnazială „Mircea Cel Bătrân”, Curtea De Argeş Argeş 6,75 3,50 10,25 10,00 30,50 15,00 22,00 5,00 10,00 52,00 82,50  
70 Sandu  I.  Anastasia 8 Şcoala  Gimnazială ,,Miron Costin” Suceava Suceava 9,75 6,50 1,00 10,00 27,25 15,00 25,00 5,00 10,00 55,00 82,25  
71 Dumitru Lavinia 8 Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu” Slatina Olt 13,00 4,75 1,75 10,00 29,50 18,00 21,00 3,50 10,00 52,50 82,00  
72 Cojocaru C.Adrian Cosmin 8 Şcoala Generală.”Constantin Săvoiu”Tg.Jiu Gorj 12,25 6,50 0,50 10,00 29,25 21,00 21,00 0,00 10,00 52,00 81,25  
73 Neață G. Marius Nicolae 8 Şc. Gimnazială Nr.1 Buftea Ilfov 10,50 8,75 2,25 10,00 31,50 16,00 22,00 1,00 10,00 49,00 80,50  
74 Dinu N. Danuţ Valentin 8 Colegiul Naţional "Gheorghe Munteanu Murgoci” Brăila 3,00 6,25 15,75 10,00 35,00 18,00 5,00 11,00 10,00 44,00 79,00  
75 Bogza C.Vlad Mihai  7 Școala Gimnazială ”Nicolae Titulescu” București 14,25 0,00 1,25 10,00 25,50 27,00 10,00 6,00 10,00 53,00 78,50  
76 Dumitru S. Elena Bianca 7 Școala Gimnazială Nr.56 București 7,25 2,25 1,25 10,00 20,75 22,00 21,00 4,50 10,00 57,50 78,25  
77 Crăciun G. Dragoş Lucian 8 Şcoala Gimnazială Nr. 4 Bistriţa Bistrița Năsăud 13,50 1,50 4,50 10,00 29,50 21,00 12,00 5,00 10,00 48,00 77,50  
78 Constantin A. David 8 Liceul Tehnologic ”Al.I.Cuza” Panciu Vrancea 6,25 8,75 2,25 10,00 27,25 13,00 19,00 7,00 10,00 49,00 76,25  
79 Lőrincz A. Barna-Attila 8 Liceul Tehnologic Sövér Elek Joseni Harghita 3,75 7,50 0,25 10,00 21,50 15,00 28,00 0,00 10,00 53,00 74,50  
80 Salomea I. Ioan Teodor 9 Colegiul Naţional ”Gheorghe Vrănceanu” Bacău Bacau 8,75 5,00 2,25 10,00 26,00 13,00 22,00 3,00 10,00 48,00 74,00  
81 Mariciuc V. Cecilia 8 Şcoala Gimnazială “Mihail Sadoveanu” Vaslui Vaslui 10,50 3,50 3,00 10,00 27,00 17,00 16,00 3,00 10,00 46,00 73,00  
82 Stasi  C. Maria Cristina 8 Colegiul Naţional “Petru Rareş” Suceava Suceava 12,25 6,25 7,00 10,00 35,50 14,00 7,00 6,00 10,00 37,00 72,50  
83 Ailioaei C. E. Tudor Călin 7 Şcoala Gimnazială “Mihail Sadoveanu” Vaslui Vaslui 13,50 8,50 1,00 10,00 33,00 14,00 8,00 6,00 10,00 38,00 71,00  
84 Diaconescu L. Radu  8 Şcoala Gimnazială „Mircea Cel Bătrân”, Curtea De Argeş Argeş 10,50 2,50 5,00 10,00 28,00 12,00 17,00 4,00 10,00 43,00 71,00  
85 Radu M. Ştefan-Marian 8 Şcoala Gimnazială Nr. 2  “Diaconu Coresi”  Braşov  Brașov 2,25 1,00 2,75 10,00 16,00 17,00 20,00 7,00 10,00 54,00 70,00  
86 Bican Iulia 7 Școala Gimnazială "Mihai Eminescu" Zalău Sălaj 4,75 2,50 5,00 10,00 22,25 16,00 15,00 6,00 10,00 47,00 69,25  
87 Brabete C. Constantin Adrian 8 Colegiul Național Mircea Cel Bătrân, Râmnicu Vâlcea Vâlcea 8,00 5,25 5,00 10,00 28,25 16,00 8,50 6,00 10,00 40,50 68,75  
88 Bathori Zs. Arthur Maximilian 8 Școala Gimnazială ,,Romulus Guga,, Târgu Mureș Mureș -1,50 7,75 -0,25 10,00 16,00 13,00 22,50 7,00 10,00 52,50 68,50  
89 Vlad  C. Radu- Mihai 8 Colegiul Economic Călărași Călărași -1,25 4,50 7,50 10,00 20,75 10,00 18,00 8,00 10,00 46,00 66,75  
90 Căbăl N.George 9 Colegiul Naţional ״Dr. I. Meşotă״ Braşov Brașov 9,50 3,75 1,75 10,00 25,00 12,00 13,00 5,00 10,00 40,00 65,00  
91 Hău A. M. Alexandru Mihai 8 Şcoala Gimnazială Nr. 29, Galaţi Galați 10,75 3,00 12,75 10,00 36,50 10,00 0,00 8,50 10,00 28,50 65,00  
92 Șurcă C. Adela Bianca 7 Şcoala Gimnazială ,,Mihai Viteazu”, Strehaia Mehedinți 12,25 2,25 7,00 10,00 31,50 12,00 3,00 8,00 10,00 33,00 64,50  
93 Dumitrescu S. George Mihai 8 Şcoala Gimnazială Nr. 27  “Anatol Ghermanschi” Braşov Brașov 5,25 5,25 5,75 10,00 26,25 12,00 3,50 8,50 10,00 34,00 60,25  
94 Penciu M. Andrei Alexandru 8 Şcoala Gimnazială Nr. 7, Giurgiu Giurgiu 4,25 4,50 0,00 10,00 18,75 22,00 5,50 1,00 10,00 38,50 57,25  
95 Marin  D. Bogdan Constantin 8 Școala Gimnazială ”Nicolae Titulescu” Călărași Călărași 5,00 0,75 -1,00 10,00 14,75 14,00 18,00 0,00 10,00 42,00 56,75  
96 Matei M. George Daniel  8 Școala Gimnazială Mircea Sântimbreanu   București 4,50 3,75 2,75 10,00 21,00 18,00 3,50 4,00 10,00 35,50 56,50  
97 Mitoi Sorana 8 Şcoala Generală.”Constantin Săvoiu”Tg.Jiu Gorj 3,75 5,75 1,25 10,00 20,75 8,00 6,00 9,00 10,00 33,00 53,75  
98 Gogoşeanu O.C. Mihaela Oana 8 Şcoala Gimnazială Nr. 7 Reşiţa Caraș-Severin 7,50 2,25 -1,25 10,00 18,50 17,00 4,00 4,00 10,00 35,00 53,50  
99 Dumistrăcel V. Alexandra 8 Şcoala  Gimnazială ,,Miron Costin” Suceava Suceava 6,00 3,25 3,75 10,00 23,00 5,00 6,00 4,50 10,00 25,50 48,50  
100 Munteanu I. Ana Maria 8 Şcoala Gimnazială Nr.2 Piatra Neamţ Neamț 0,25 2,25 2,50 10,00 15,00 14,00 2,00 6,00 10,00 32,00 47,00